FLOATUJEME.CZ

Ůvodní stránkaFAQpodrobnĚnovinkyrezervaceKontaktNezůstávejte ve tmě...


Podrobnější informace o všem, co by vás mohlo zajímat.

Epsomská sůl, hořká sůl, Síran hořečnatý,  MgSO4
Placeholder Picture


Epsomská sůl se používá stovky let k přírodní léčbě mnoha neduhů. Mnoho způsobů využití má i v péči o tělo, zahradu či domácnost. Své jméno získala  podle slaných pramenů v Epsomu v anglickém hrabství Surrey.

Používá se do potravin i na očistu jater.
Koupelí se kůží vstřebává hořčík i sulfát.
Hořčík řídí v těle mnoho enzymů. Pomáhá zmírňovat záněty a kornatění tepen a podporuje správné fungování svalů a nervů. Sulfát zvyšuje tempo, jímž jsou organismem absorbovány nutriční látky, a pomáhá z těla vyplavovat toxiny.Koupel v epsomské soli je výborný způsob, jak zmírnit bolest svalů, křeče, bolesti kloubů a modřiny. Z tohoto důvodu se jedná o skvělou koupel po intenzivním cvičení.

Na základě výzkumů a mnoho rodičů na základě vlastní zkušenosti prokázali, že autisti mají sníženou schopnost transferu síry. Prokázalo se, že tento stav není zapříčiněný chybějícím enzymem, ale chybějícími sulfačními iony.

Nesprávně fungující sulfační proces má mnohé následky, které mohou být klíčové pro autismus- mmj. přímo ovlivňuje štěpení bilirubinu, biliverdinu a fenolů. Poruchy tohoto systému mají za následek nesprávný metabolismus některých neurotransmiterů, a to především serotoninu. Stojí za zmínku, že podobné problémy se sulfačním procesem mívají lidi s migrénami, reumatickými artritidami, žloutenkou a alergickými projevy - což jsou často známé diagnózy v rodinách s autisty.

Bohužel, sulfační iony se nedokážou absorbovat ze žaludku, tudíž tudy cesta nevede. Hlavním zdrojem volných sulfátů v lidském těle je aminokyselina cystein, kterou tělo získává štěpením specifických bílkovin.

Jelikož volné sulfáty se neabsorbují ústně, jedna z cest je absorpce přes kůži. K tomuto účelu se přidává do koupele hořká sůl - magnesium sulfát. Mnoho rodičů zaznamenalo výrazné zlepšení v chování, nicméně někteří vysoko-funkční autisti si stěžovali na zvýšenou podrážděnost. Je fér poznamenat, že zlepšení nemusí vůbec souviset s elementy síry v soli, ale s hořčíkem, kterého mají autisti obecně nedostatek.
Copyright © 2017  Web design by Michal Pešek.